Site Loader

Matura z języka angielskiego w zakresie podstawowym odbędzie się już 6 maja. Ile czasu będzie trwała? Dlaczego arkusze CKE oraz podręczniki Książka do angielskiego “Oxford matura trainer. Poziom podstawowy” to doskonały sposób na powtórzenie materiału? Choć angielski zdaniem maturzystów to matura, która jest najłatwiejsza do napisania, można sprawić, aby jej napisanie było jeszcze prostsze.

Matura z angielskiego – jak zdać w 2022 roku? 

Matury 2022 z języka angielskiego to zadania obejmujące kilka płaszczyzn. Podczas egzaminu od maturzystów będzie wymagało się umiejętności rozumienia nie tylko tekstu pisanego, ale także rozumienia ze słuchu. Ponadto na maturze trzeba wykazać znajomością tworzenia pisemnych wypowiedzi, a więc również i gramatyki. Doskonałym treningiem w tym przypadku będzie podręcznik Oxford Matura Trainer poziom podstawowy. Na rozwiązanie arkuszy otrzymanych od CKE maturzyści będą mieli 120 minut (poziom podstawowy) lub 150 minut (poziom rozszerzony). 

Matura 2022 – język angielski. Zakres podstawowy czy rozszerzony? 

Matura 2021 z języka angielskiego często zdawana była w zakresie rozszerzonym. Zdaniem podchodzących do egzaminu jest to matura, która jest najłatwiejsza do napisania. Na rozszerzenie zdecydować powinni się maturzyści planujący wybrać się na studia w kierunkach takich jak dziennikarstwo i media, kulturoznawstwo, filologia angielska i wiele innych w zakresie nurtu humanistycznego. 

Jak się przygotować do matury z języka angielskiego? 

Regularne powtarzanie materiału, do którego wykorzystać można wspomniane już podręczniki Oxford Matura Trainer poziom podstawowy, w połączeniu z odpowiednim nastawieniem pozwolą uzyskać odpowiedni fundament do napisania matury z dobrym skutkiem. Skupić powinniśmy się szczególnie na elementach sprawiających nam najwięcej trudności.  W okresie przygotowań do egzaminu dojrzałości z języka Szekspira, warto również rozwiązywać arkusze egzaminacyjne. Matura z angielskiego 2021, arkusz CKE z ubiegłych egzaminów, będzie idealnym sprawdzianem stanu naszych postępów w przygotowaniach.

Post Author: Daniel